Terviseloeng: Kuidas olla terve? Loomulikult!

Täna, kui räägitakse palju tervisest, mõeldakse aga paratamatult haiguste ja ravimise peale. Terviseloengus “Kuidas olla terve? Loomulikult! tahame aga rääkida tervisest ja terve olemisest – ühendades loomuliku ja teadusliku lähenemise. Leiame vastuseid küsimustele:

• Kuidas saaksime haigestumist ennetada?
• Kuidas saab igaüks lihtsate igapäevaste valikutega oma tervist maksimaalselt toetada?
• Kas ja kuidas on võimalik säilitada tugev tervis ja kvaliteetne elu kõrge vanuseni?
• Milliseid teadusuuringuid on tehtud ja kuidas toetab loomuliku tervise taastamise ja säilitamise temaatikat tänapäevane teadus?

11. augustil 2020 kell 17:30-21:00 Hestia Hotel Europa

Dr Riina Raudsik
Keha terviklik käsitlus energiatootmise aspektist.

Loodus on meid kõiki loonud imelisteks energeetilisteks olevusteks, kes on igal eluhetkel võimelised end ise tervendama, kui me ainult selleks talle võimaluse anname.
Energiatootmise protsess on happe ja aluse vaheline „kähmlemine“ kehas ja haigeks jääme siis, kui energiatootmine on häiritud. Haiguste üks ja ainus põhjus on energiatootmise häire ehk liigne hapestumine.

Reelika Kalmet, Dr.OHHIRA® tervisenõustaja
Tervise hoidmine ja mikrobioomi roll kehas.

Terve olemine on tegelikult lihtne. Räägime tervise alustaladest, sellest kuidas füüsilise keha tervis on seotud emotsioonide, tunnete, sisemiste pingetega ning sukeldume sügavamalt mikroobide maailma. Kes on need nähtamatud kaaslased meie elus, ilma kelleta ei oleks ka meid? Kuidas nad meid aitavad ning mil viisil opereerivad nad meie kehas?

Johana Koppel, TFTAK / Elsavie mikrobioomi teadlane
Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskus (TFTAK)
Kiudainete olulisus tervise ja terve olemise seisukohalt

Kiudained aitavad hoida meie seedimise korras, soolestiku tervena ning kehakaalu normis. TFTAK-I teadlased on uurinud mikrobioomi ligi 10 aastat, et mõista, kuidas kiudained meie kõhubakterite tasakaalu mõjutavad. Seminaril anname põhjaliku ülevaate kiudainete olulisusest meie toidulaual. Millistest toitudest neid saame? Kuidas kiudained meie seedimisele ja soolestiku tervisele kaasa aitavad? Kuidas mõjutavad need meie mikrobioomi? Milliste teadmisteni on Eesti teadlased aastate jooksul jõudnud?

Osalemistasu 15€ elmüügist või kohapeal sularahas.

Kohapeal on võimalik soetada Dr Riina Raudsiku raamatuid, Dr.OHHIRA® probiootilisi tervisetooteid, Elsavie kiudainesegusid ning enese turgutamiseks tervislikke suupisteid. Tasumine sularahas.

Facebook