Halloo, Dr Riina Raudsik!

Hea kaasteeline!

Dr Riina Raudsiku terviseloengute sarja „Halloo, dr Riina!” alustame loenguga veest, mida võib pidada terviseteema vundamendiks.  Ja kõik vastuväited stiilis „me teame veejoomisest juba kõike” võib summutada vastulausega – sel juhul poleks meil tervisehädasid …

  • Mõistagi ei saa jätta dr Raudsikult küsimata tema arvamust praeguse olukorra kohta. On ta ju alati rõhutanud, et tugeva immuunsüsteemi alus on haiguste loomulik läbipõdemine. Kas see kehtib ka koroonaviiruse kohta? Kas viirust tasab karta?
  • Kuidas keha reguleerib veemajandust?
  • Miks me vajame soolasid?
  • Missugused on keha märgid veepuudusest?
  • Miks janu ei ole veevajaduse adekvaatne indikaator?
  • Kuidas on omavahel seotud veejoomine ja magusaisu?
  • Muuhulgas saame teada, missugune on dr Raudsiku igapäevamenüü, kas ta lubab endalegi vahel head-paremat ning kuidas on tal endal veejoomisega lood.

Videoengu osaluspanus: 11 €

PS: Tellida saab ka loengusarja teisi osasid

aluselise vee joomine kui tervise alus :  1. veeloeng

hirm kui alateadlik stressor:  2. hirmuloeng

suhkrusõltuvusest:  3. suhkruloeng

vererõhk ja südame tervis:  4. südameloeng

paastust, dieedist, kehakaalust:  5. paastuloeng

ärevusest, paanikast, depressioonist:  6. stressiloeng

liigeshaiguste põhjustest:  7. liigeseloeng

nahk – sisekeskkonna peegel:  8. nahaloeng

Vaata loengut kodust lahkumata endale sobival ajal ja sobivas tempos.

RIINA RAUDSIK 
on üle 40 aasta arstina töötanud ja tänaseks meditsiinisüsteemist lahkunud, et kirjutada raamatuid, pidada loenguid ja aidata nõustamise kaudu inimestel aru saada keha toimimise alustest.

Ta lõpetas aastal 1977 TRÜ arstiteaduskonna ravi erialal kirurgina, seejärel kvalifitseerus internatuuris anestesioloogiks ja 1979 siirdus tööle Tallinna Kiirabihaiglasse (praegu PERH). 1984- 86 õppis kardioloogiks ja jäi tööle Tallinna Kiirabihaigla I Infarkti osakonda. Töötas ka kardioreanimatsiooni osakonnas. 1989 siirdus Jürisse perearstiks. 2016 asus tööle oma nõustamisfirmas.

Tema endised kolleegid kas pooldavad või sarjavad teda „teistmoodi” vaadete pärast, ometi armastavad patsiendid teda palavalt. Riina maailmapildis ühenduvad akadeemiline tõenduspõhine meditsiin ja n.ö alternatiivsed tervenduspraktikad. Väga populaarsed on tema raamatud “Eelmäng haigustele” (2013) ja “Energiakriis. Keha häirekell” (2015), “Tagasi tervise juurde” (2018), “Kuidas olla terve?” (2020).

arengutee.ee