Vibroakustilise teraapia koolitused

Soomes asuv VIBRAC Skille-Lehikoise Vibroakustilise Teraapia ja Uurimise Keskus (VIBRAC Keskus) korraldab käesoleva aasta 13. oktoobril Soomes Lahtis ühepäevase sissejuhatava koolituse (Level I) vibroakustilisse teraapiasse. Koolitus on rahvusvaheline (inglise keeles).

Järgmisel ja ülejärgmisel päeval (14.-15. oktoober) peale 1. taseme koolitust korraldab VIBRAC Keskus koolituse toimumiskohas ka 1. Rahvusvahelise VIBRAC konverentsi „Vibroakustilise teraapia multidistsiplinaarsed rakendused.“

NB! VIBRAC Level II rahvusvaheline koolitus on plaanitud toimuma Eestis ja saab alguse juba käesoleva aasta novembris, kuid ainult VIBRAC Level I koolituse läbinu omab õigust osaleda Level II koolitusel.

KÕIGEST LÄHEMALT:

Vibroakustiline teraapia (VAT) on üks muusikateraapia retseptiivsetest meetoditest, mille puhul madalsagedusliku siinusheliga (vahemikus 30-120 Hz) spetsiaalses seadmes (tugitool, voodi, madrats, padi) tekitatud helivibratsioon edastatakse patsiendi organismi. VAT kliinilise koolituse läbinud füsioterapeudid, psühhoterapeudid, psühholoogid, medõed, arstid ja teised tervishoiu professionaalid kasutavad seda teraapiameetodit, et ravida näiteks valu, depressiooni, ärevust, unetust, menopausiga seotud probleeme, alzheimeri tõbe, parkinsoni tõbe ja fibromüalgiat. Kaasaegse VAT alusepanijaks on Norra päritolu terapeut Olav Skille, esimesteks uurijateks ja kasutajateks said Suurbritanniast Tony Wigram ja Eestist Saima Tamm, Eha Rüütel ja Riina Raudsik.

VIBRAC Keskus (VIBRAC Skille-Lehikoinen Centre for Vibroacoustic Therapy and Research) on VAT arendamis-, koolitus- ja uurimiskeskus, mis asub Soomes Jyväskyläs. Keskuse eesmärk on toetada VAT arengut rahvusvaheliselt, omades ka rahvusvahelist konsultatiivnõukogu ja teaduskomiteed. Keskust haldab Eino Roiha Fond, mille rajajateks on Jyväskylä Ülikool, Jyväskylä Rakenduskõrgkool OÜ, Jyväskylä linn ja Kauko Sorjonen.

VIBRAC Level I ja II koolitused
VIBRAC Keskus on praegu ainus keskus Euroopas, mis võimaldab õppida VAT sertifitseeritud praktikuks akadeemiliselt tunnustatud õppekava alusel. Vibrac Level koolitused annavad erineva tausta, kutse ja huvidega osalejatele nii laialdased teoreetilised teadmised kui ka praktilised kogemused sellest, kuidas madalsageduslikku helivibratsiooni rakendada tervise ja heaolu hüvanguks.

Level I (sissejuhatus) koolitus annab osalejale VAT baasteadmised. Kuna 13. oktoobril Lahtis aset leidev koolitus toimub Rahvusvahelise VIBRAC 1. Konverentsi satelliitüritusena, siis on ka selle hind (lisaõppijale 100 EUR, üliõpilasele 80 EUR) soodsam tavahinnast (180 EUR). Lisainfot saab http://vibrac.fi/content/training ja http://vibrac.fi/content/vibrac-level-i-training-day

Level II (VIBRAC praktik) koolitus koosneb kolmest moodulist ja sisaldab ka 10 seansist koosnevat praktikat. Selle läbinu kvalifitseerub VIBRAC praktikuks (VIBRAC-Practitioner) ja saab vastava sertifikaadi. Koolitus saab alguse 18. novembril Tallinnas ja selle hind Eestist, Lätist ja Leedust tulevatele osavõtjatele on 400 EUR.  Lisainfot saab http://vibrac.fi/content/1st-level-ii-vibrac-training-english .

1. Rahvusvaheline VIBRAC Konverents (The 1st International VIBRAC Conference) toimub käesoleva aasta 14.-15. oktoobrini Soomes Lahtis. Vibroakustiline teraapia on nii praktilise tegevuse kui uurimuste osas kiiresti arenev valdkond. Konverentsi ettekanded, töötoad ja messiosas tutvustatav kajastavad vibroakustilise teraapia multidistsiplinaarset rakendamist. Konverentsi avakõnelejad on Dr. Heidi Ahonen Wilfred Laurier´i Ülikoolist Kanadast, Dr. Ana Katusic Mali Dom rehabilitatsioonikeskusest Horvaatiast, Dr. Lee Bartel Toronto Ülikoolist Kanadast ja Dr. Esa Ala-Ruona Jyväskylä Ülikoolist Soomest. Lisainfot saab http://vibrac.fi/content/1st-international-vibrac-conference-0 ja http://vibrac.fi/content/conference-details .

Ivar Vinkel (VIBRAC Level II praktik, Tervisedenduse ja Rehabilitatsiooni Kompetentsikeskuse vibroakustika ekspert)

tel: 538 91 538 ivar.vinkel@gmail.com